Iki nemokamo pristatymo liko €100.00

Žaislai vaikams nuo 24 mėnesių (dviejų metų) amžiaus

Žaislai vaikams nuo 24 mėnesių (dviejų metų) amžiaus
Publikuota 2020-02-05 Skaitė 1645

Renkantis žaislus mažiems vaikams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumą ir patikimumą. Parduotuvėje vaikoprekes.lt pateikiami žaislai yra patikrinti ir kokybiški – pagaminti iš saugių naudoti medžiagų, kurios nekenkia ir nesidėvi net jas kramtant ar dedant į burną.

Renkantis žaislus svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių, kadangi skirtingais mažų vaikų vystymosi periodais jiems būtini skirtingi žaislai, atsižvelgiant į atitinkamus, pagal vaiko amžių numatomus vystymosi kriterijus. Papildomai turite atkreipti dėmesį ir į kiekvieno vaiko raidą – visi vaikai skirtingi ir rekomenduojamas amžius priklauso nuo vaiko gebėjimų, jo smalsumo ir vystymosi tempo. Ne visada rekomenduojamas amžius yra rodiklis, tačiau dažnais atvejais jis puikiai padeda vadovautis renkantis tam tikrą produktą. Neretai, pagal paties vaiko raidą ir intelektą rekomenduojamą amžių galima pailginti arba sutrumpinti dar šešiais mėnesiais. Kaip pavyzdys – jei vaiką skatinsite domėtis konstruktoriais net kai jam dar tik aštuoni mėnesiai jis puikiausiai žais su produktais rekomenduojamais nuo 12 – 14 mėnesių. Papildomai vaikui suteikiant galimybę domėtis žaislais, skirtais kiek vyresniems suteikiate galimybę pažangesniam intelekto vystymuisi, ruošiate vaiką ateičiai greičiau.

Žaislai vaikams nuo 24 mėnesių (dviejų metų) amžiaus

Kai vaikams 24 mėnesiai ir daugiau jie sparčiai mokosi kalbėti, turi nedidelį savisaugos suvokimą, tačiau vis mėgsta daug ką išbandyti – karstytis, bėgioti, laipioti, naudoti savo besiformuojančius raumenis ir jų grupes. Į šias grupes įeina ir daug tikslesni ir pažangiau valdomi pirštai – vaikams ypač patinka įvairių daiktų ir žaislų čiupinėjimas, mažesnių ir išskirtinesnių detalių lietimas.

24 – 36 mėnesių vaikams puikiai tinka medinės dėlionės kuriose detalės didelės ir jų nedaug, tačiau vis tiek verčiančios pasukti galvą. Tam puikiai tinka 4 – 12 detalių dėlionės. Taip pat vaikams tinka dar pažangesni konstruktoriai su sujungiamais blokais. Žaislai kuriuos vaikas gali tyrinėti ir rūšiuoti – skirtingų formų, dydžių, spalvos šiame amžiuje itin svarbūs. Papildomai tokie vaikai mėgsta žaislus su kabliukais, sagomis, segtukais, kuriuos gali spaudinėti mažais, tačiau jau įgudusiais pirštukais.

Tokiame amžiuje vaikai pradeda dar labiau domėtis juos supančia aplinka namuose. Šiame amžiuje vaikas gali turėti savo tikros buitinės technikos replikų – žaislinių virtuvėlių ir baldų, maisto ir indų imitacijų. Taip pat vaikams tinka kūdikiai bei aprengiami pliušiniai žaislai arba aprengiamos ir perrengiamos lėlės.

Kūrybiniai žaislai šiame amžiuje lygiai taip pat itin svarbūs – nekenksmingi, dideli pieštukai, kreidelės, flomasteriai, dideli teptukai ir kiti kūrybiniai produktai. Tokiems vaikams galima leisti naudotis ir būtent vaikams skirtomis žirklutėmis, kreida ir rašymo lentomis, įvairiais, žaisliniais muzikos instrumentais – taip lavinant ir jų kūrybiškumą, fantaziją ir meniškumą.

2 – 3 metų amžiaus vaikams jau tinkamos ir sudėtingesnės knygelės, juos galima mokyti naudotis muzikos instrumentais.

Iki trijų metų galima pradėti rūpintis ir tolesniu vaiko raumenų vystymu – žaislais kuriais vaikas pats važiuoja – nuo klasikinių ir lavinančių triratukų, ar vaikštuku iki elektrinių automobiliukų. Papildomai reikia atkreipti dėmesį ir į dar daugiau kūną treniruojančių užsiėmimų – kamuoliai bei kita, mažų vaikų sporto įranga puikiai tiks šiai paskirčiai.

Svarbu nepamiršti žaislų saugumo

Kuo vaikas mažesnis tuo jis mažiau supranta, tuo mažiau savisaugos instinkto turi. Ypač mažiausiems vaikams, iki vienerių, dvejų metų amžiaus, kuomet žaislai yra ne tik čiupinėjami bet ir kramtomi – tėvams svarbu sekti žaislo nusidėvėjimą.

Net ir iš aukštos kokybės plastiko pagaminti žaislai gali dėvėtis. Jei žaislas sulūžo ir jame atsirado aštrių detalių – žaislo iš viso nebegalima naudoti. Lygiai taip pat rekomenduojame nebenaudoti ir pakeisti nauju žaislą, kur pastebite, jog pradeda dilti ir blukti dažai.

Renkantis žaislus ypač mažiems vaikams būtina atkreipti dėmesį į jų formą – ar jie minkšti, ar neturi aštrių kampų. Papildomai rekomenduojame atsižvelgti į tai ar žaislai lengvai prižiūrimi – valomi ir plaunami.

Tikimės, kad vadovaudamiesi vaikoprekes.lt patarimais išsirinksite mėgstamiausius ir naudingiausius žaislus savo atžaloms. Linkime, kad šie žaislai suteiktų vaikams ne tik džiaugsmo ir užsiėmimo valandų bet visuomet išliktų saugūs ir lavinantys, auginantys naują kartą!

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2020-01-22
Renkantis žaislus kūdikiams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumą ir patikimumą. Parduotuvė...
2020-01-27
Renkantis žaislus mažiems vaikams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumą ir patikimumą. Pard...
2020-02-03
Renkantis žaislus mažiems vaikams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumą ir patikimumą. Pard...
2020-02-10
Renkantis žaislus mažiems vaikams svarbu atkreipti dėmesį į jų saugumą, tvirtumą ir patikimumą. Pard...